Ankara Travesti İle Cinsel Korkularınıza Son Verin!

Yetişkinlerin yaşadıkları korkuların başında kimi zaman geçmişten gelen bir nedenle, kimi zaman da sorumluluk almaya başlanmasıyla ortaya çıkan “gelecek korkusu” olduğunu kaydeden Burkovik, şunları söyledi:

“Yetişkin bireylerde gelecek korkusu, bazen geçmişten gelen bir nedenle ya da ailedeki dengeyi sağlayan kişinin ciddi bir rahatsızlığı veya vefatıyla kendisini gösterir. ‘Gelecek korkusunun’ temelinde kayıplardan korkmak ve başarısız olmak endişesi yatar. Bunu bazen aile besler; bazen yaşanan olaylar, bazen de kişinin kendisinin geliştirdiği korkular ve kaygılar oluşturur. Planlı çalışmayı alışkanlığa dönüştürmek ve beklentileri makul düzeyde tutmak, geleceğe dönük korkuların daha az kaygı uyandıracak boyuta çekilmesini sağlar. Ankara travesti partnerlerde çok yoğun yaşanan gelecek korkusu varsa, mutlak surette bunun nedenleri araştırılmalıdır.”

Sorumluluk korkusu gerginlik yaratıyor
Yetişkinlerde görülen diğer bir korkunun da “sorumluluk korkusu” olduğunu belirten Burkovik, bu korkunun şekillenmesinde, çocukların kişilik özellikleri ve ebeveynlerin tutumlarının etkili olduğunu söyledi. Çoğu zaman evin en büyük çocuğu olan kişiye evde yaşayanların sorumluluğunun aktarılmasıyla başlayan sorumluluk korkusunun, kişilerin hayatını gerdiğini kaydeden Burkovik şöyle dedi:

“Sorumluluk korkusu, sanki doğal bir vazife imiş gibi, küçükken kardeşlerin sorumluluğu, yetişkin olduğunda tüm evin sorumluluğu en büyük çocuğa yüklenir. Kimi çocuk kendiliğinden bu sorumluluğu alır, kimi ise zorla. Kendiliğinden alan kişide bu türden bir korku gelişmeyebilir; ancak onda da aldığı sorumluluğu hakkıyla yerine getirememe durumunda başarısızlık kaygısı veya suçluluk duygusu ortaya çıkabilir. Zorla verilen sorumluluklar, gönüllü olarak yerine getirilmedikleri için gerginlik vericidir. Bu durum hayatın ilerleyen yıllarını da etkileyebilir; yaşanan korku, yetişkinlikte daha belirgin olarak görülür. ‘Sorumluluk’ kavramına yüklenen anlam her travesti ve dönem için farklıdır. Öğrencilikte sınıf başkanı olmak, bir spor faaliyetinde ekibin lideri konumunda bulunmak ya da benzeri faaliyetlere veya münazaralara katılmak, ilerleyen yıllarda işle ilgili önemli yetkiler taşımak hissedilen kaygı düzeyini artırabilir. Kişi aldığı sorumluluğu yerine getirir ve başarılı olursa problem yaşanmaz. Ancak sorumluluğunu yerine getiremeyip ekibin düzenini bozarsa kaygısı daha da artar. Dolayısıyla sorumluluğu yüklendiği halde sorumluluktan kaçınma davranışına kadar gidebilir. Bir de kişinin başkaları tarafından eleştirilmesi veya eksiğinin söylenmesi söz konusu olursa kaçınma davranışı daha da artabilir. Sorumluluk korkusu taşıyan insanın iç dinamikleri ve düşünce sistemi yeniden düzenlenirse, kişi eleştirilerden ya da eksiklikleriyle yüzleşmekten kaçınmayıp bunlardan olumlu anlamda etkilenmeyi başarabilir.”

Cinsel korkuların kaynağı da çocuklukta
Yetişkinlerin, hayatını etkileyen korkulardan en önemli grubun da “cinsel korkular” olduğunu söyleyen Burkovik, özellikle kadınlarda en sık rastlanan cinsel korkunun vaginismus olduğunu kaydetti. Burkovik, şöyle konuştu:

“Toplumumuzda kadının cinsel isteğini ve canlılığını belli etmesi hoş karşılanmamaktadır. Çocukluktan beri ‘ayıp’ duygusuyla yetişen kızların, evlenince kendilerini cinsel ilişkiden zevk duymaya bırakmaları güç olmaktadır. Vaginismus, cinsel birleşme sırasında, kadının kaslarının kasılarak kendini cinsel birleşmeye kapatması durumudur. Bu şikâyetle kadın doğum uzmanlarına ve psikologlara başvuran oldukça çok aile vardır. Vaginismusun nedenleri, çocukluk çağından kalma korkular ile suçluluk, ayıp ve günah duygularıdır. Gebe kalma korkusu da vaginismusta etkili olabilir”

Evlilik ve aldatılma korkusu
Ankara travestileri genellikle anne-babasının evliliğinde aldatma olayının yaşanmasıyla ortaya çıkan, evlilik ve aldatılma korkusunun da kişinin, kendini yalnızlığa mahkum etme davranışı geliştirdiğini kaydeden Burkovik şöyle dedi:

“Kuşku; korkudan kaynaklanır, endişeyle harmanlanır, insanı sürekli düşünceye ve tekrarlı kâbuslara yöneltir. Bazı insanlar sırf bu nedenle derin ilişkiler kurmaktan o kadar çok korkarlar ki kendilerini kendi elleriyle yalnızlığa mahkûm ederler. Bu bir anlamda sevilmemekten, önce sevilip sonra o sevgiyi kaybetmekten duyulan korkudur. Var olan sevginin kaybedilmesi daha acı gelir insana. Kimi insanlar sırf bu nedenle hiç sevilmemiş olmayı tercih ederler. Bu tarz korkular genellikle, kişinin kendi anne babasının evliliğinde aldatma yaşanması sonucunda ortaya çıkabilir. Babanın anneyi ya da annenin babayı aldatması sonucunda çocuk/ergen büyük bir şaşkınlığa uğrar. “Bu, benim ailemde dahi yaşandıysa herkes aynı şeyi yapabilir. Bu şartlarda ben kime güveneceğim?” diye düşünür. Güvensizlik duygusu, karşı cinsle ilişki kuran kişinin sürekli şüphe ve kıskançlık duymasına sebebiyet verir. Kişi, bu konuda öylesine hassastır ki ufak tefek her olayı büyütür, inanılmaz çıkarımlar yapar. Duyduğu tüm kötü giden ilişkilerde yaşananları, kendi evliliği için de potansiyel tehlike olarak algılar. Dolayısıyla beklenti anksiyetesi dediğimiz ‘beklenti kaygısına’ kapılır. Bu da evliliklerini hem kendileri hem de eşleri için boğucu hale getirir. Bu takdirde mutlaka bir uzman desteği alınmalıdır. “

Saçları Ve Makyajları Uyumlu Ankara Travestileri

Travestiler doğru makyaj teknikleriyle son moda saç şeklinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

İşte saç şekline göre makyaj önerileri:

Düz saç
Saçlarınızın düz ve ipeksi görüntüsünü mutlaka bakımlı kaşlarla birleştirmelisiniz. Kaşlar bu saç modelinde çok önemlidir. Saçlarınız ister dağınık olsun ister toplu olsun kaşlarınız bakımlı olsun. Düz saçlarda göz kalemi ile gözler vurgulanmalıdır. Ayrıca pastel rengi ve canlı rujlar kullanmalısınız. Mercan rengi ya da fuşya rengi bir rujla gayet hoş görünebilirsiniz.

Dalgalı ve hacimli saç
Saçlarınız dalgalı ve hacimliyse göz makyajını vurgulamalısınız. Bunun için kahverengi bir far kullanabilirsiniz. Dumanlı göz makyajıyla da büyüleyici görünebilirsiniz. Dudaklarınızda kızıl ya da kırmızı tonlarda ruj kullanabilirsiniz. Böylece daha çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kısa saç
Saçlarınız kısaysa daha masum ve doğal tonlarda makyaj yapmalısınız. Bunun için şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel gecelerde de siyah makyajla feminen bir görüntü yakalayabilirsiniz. Tabi ten renginiz ve saç renginiz de burada önemlidir.

Perçemli saç
Saçlarınızda belirgin perçemler varsa mutlaka sürme kullanmalısınız. Özellikle travesti göz hizasındaki perçemler için siyah sürme oldukça iddialı ve hoş görünecektir. Dudaklarınızda olabildiğince sade ruj kullanmalısınız.

Katlı saç
Yüzünüze belli belirsiz fondöten uygulayın. Katlı saç modellerinde allık önemlidir. Yanaklarınız ön plana çıkmaktadır. Bunun için elmacık kemiklerinize likit allık uygulayabilirsiniz. Siyah rimel ve pembe rujla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Travesti Gözlerini Büyük Gösteren Makyaj Tüyoları

Göz makyajı bakışlarınıza güzellik katması açısından önemlidir. Göz makyajını doğru yapmak bu anlamda önemlidir. Ayrıca göz şeklinize göre makyaj yapmanız gerekir. Kimi gözler küçük kimi gözlerse kapaklı. Gözlerinizi olduğundan daha iri göstermek istiyorsanız bazı makyaj hilelerine başvurabilirsiniz.

Göz pınarlarına beyaz kalem
Gözleri küçük olan kişilerin gözleri daha büyük göstermek için uyguladığı en sık yöntem göz pınarlarına beyaz kalem uygulamaktır. Siyah göz kalemi gözlerdeki derinliği yok ederek gözleri küçültmektedir. Ankara travestileri gözlerinizi daha iri göstermek istiyorsanız göz içine siyah kelem değil beyaz kalem ya da bej rengi kalem sürün. Böylece gözleriniz daha büyük görünecek. Ayrıca göz rengi daha çok ön plana çıkacak.

Alt kirpiklere rimel
Gözlerinizi daha büyük göstermek için kirpik kıvırıcı kullanın ve kirpiklerinize bir iki kat rimel uygulayın. Kirpiklerinizin daha gür olması için rimel sürmeden önce bir miktar bebek pudrası sürün. Bu şekilde kirpikleriniz daha uzun görünecek ve rimeliniz kolay kolay akmayacak. Bunun yanında sadece üst kirpiklere değil alt kirpiklerinize de rimel sürün. Kirpiklerinize hacim veren maskaraları deneyebilirsiniz. Ayrıca takma kirpik kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızı aldırın
Sadece gözlere uygulayacağınız teknikler yetersiz kalabilir. Kaşlarını da gözlerinizin güzelliğinde önemlidir. Gözlerinizi daha iri göstermek istiyorsanız kaşlarınızı doğru aldırmalısınız. Ayrıca ince kaştan kaçınmalısınız. Mümkünse kaşlarınızın boş kalan kısımlarını kaş kalemi ile doldurun. Kaşlarınız gür ve kalın olmalı. Küçük gözlere sahipseniz mutlaka bu makyaj hilelerini denemelisiniz.

Peki Travestiler Makyaj Fırçasını Nasıl Kullanmalıdır?

Herkes güzel bir cilt ve doğru makyaj uygulamasının peşinde. Doğru makyaj fırçasına yatırım yapmak da, kusursuz bir makyajın ilk adımı. Makyaj fırçalarıyla ilgili kafa karışıklıklarınızı giderecek, kusursuz makyajın sırlarını sizinle paylaşıyoruz.

İşte makyaj fırçalarıyla ilgili mutlaka bilmeniz gerekenler…

Kontur fırçaları
Açılı yapısı bu fırçanın normalden daha fazla ürünü alabilmesini sağlıyor, böylelikle ankara travesti belirgin bir yüz hatlarına kavuşmanız kolaylaşıyor. Bu fırçalar, açılı yapısıyla kontur uygulayacağın noktalara doğru bir şekilde uygulama yapmanı kolaylaştırıyor.

Kaş fırçaları
Eskiyen maskaranın fırçasını kaş fırçası olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Fırçayı yıkayarak temizleyin ve kaş şekillendirme işleminde kullanmaya başlayın. Saniyeler içinde daha dramatik kaşlara sahip olacaksınız.

Fırçalar iş başında
Her fırça kendine özgü boyutuyla, ciltte ulaşılması zor bölgelere uygulama yapmayı kolaylaştırıyor. Sünger veya parmak yoluyla kolaylıkla yapamayacağınız renk geçişlerini elde etmemizi sağlıyor. Allık, fondöten ve eğik uçlu eyeliner fırçası yaratmak istediğimiz etkiyi kolaylaştırdıklarından, en çok kullandıklarınız arasında.

Ruj fırçaları
Kapatıcını uygularken, ruj fırçandan yardım alabilirsin. İnce olan bu fırça ile daha iyi kapatıcılık sağlayabilirsin. Aynı zamanda, dudak fırçaları çok ince olduğundan, makyajı daha kontrollü uygulamana yardımcı oluyor. Bu nedenle krem göz farları uygularken, dudak fırçaları imdadımıza yetişiyor.

Kleopatra’nın Travesti Güzellik sırları

Zekası ve karakteriyle de tarihe adını süslü harflerle yazdırmış Kleopatra’nın güzellik yöntemleri, aslında bugün evde uygulayabileceğiniz kadar basit tariflerden ibaret.

İşte Eski Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın evinizde uygulayabileceğiniz kadar basit ama bir o kadar etkili yöntemleri…

Dudaklara aşıboyası, gözlere sürme
Meşhur Kleopatra makyajının püf noktaları; katı yağ ile karıştırılmış aşı boyası ile hazırlanan parlak ruj ve gözleri daha büyük, daha koyu gösteren muhteşem sürme…

Oje yerine kına
Kına tırnakları besliyor, güçlendiriyor ve kendine özgü kırmızı rengiyle boyuyor. Kleopatra da ellerini ve ayaklarını güzelleştirmek için kınadan yararlanmış. Bir kere sürdünüz mü tırnağınız uzayana kadar kaybolmayan bir boya olması sebebiyle günümüzde pek tercih edilmiyor olsa da, faydalarını gözden geçirip bir denemeye değer!

Bal maskesi
Karışık maske tariflerini bilen bilir… Ama iyi bir bal, başlı başına harika bir yüz maskesidir! Kleopatra 39 yaşında öldü ama efsaneler onun her zaman ne kadar genç ve taze göründüğünü anlatır durur. Bunda yüzüne düzenli uyguladığı bal maskesinin de payı olduğu kesin!

Saç bakım maskesi
Kleopatra’nın dillere destan siyah saçları her zaman sağlıklı ve parlak gözükürdü. Uzmanlar onun kullandığına benzer bir saç maskesi için şu tarifi öneriyor: 3 yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı badem yağı (yoksa zeytin yağı da kullanılabilir) bu ikisini güzelce karıştırın ve yeni yıkanmış saçınıza iyice yedirerek 15 dakika bekletin ve durulayın. Yıpranmış saçlara özellikle iyi gelecektir.

Kleopatra’nın yüz kremi
Kraliçe’nin güzellik alışkanlıklarını araştıran uzmanlar, ideal Kleopatra kremi için şu tarifi verdi: iki büyük kaşık balmumunu bir tavada ısıtın, iyice eriyince 2 yemek kaşığı aloe vera suyu, 4 damla gül yağı ve 1 yemek kaşığı badem yağı ilave edin. İçine bir ampul E vitamini de ilave edebilirsiniz. Ankara travestileri krem karışımını cam bir kaba alın ve soğuyunca buzdolabında saklayın. 1 hafta içinde kullanmanız gerekiyor. Hem nemlendirici hem de canlandırıcı olan bu kremi gece – gündüz kullanabilirsiniz.

Süt banyosu
Kleopatra’nın banyo suyunu hazırlarken eşek sütü, bal ve badem yağı kullandığı biliniyor. Bu muhteşem banyoyu hazırlamak için 3 bardak sütü (bulabildiğiniz herhangi bir tür süt olabilir) yarım bardak bal ve 5 yemek kaşığı badem yağı ile iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız sıcak banyo suyuna bu karışımı ekleyin ve güzellik banyonuzun tadını çıkarın!

Deniz tuzu
Ciltteki ölü deriyi temizlemek için kullanılabilecek en doğal malzemelerden biri de deniz tuzu…Kleopatra da ılık süt banyolarından sonra tüm vücudunu deniz tuzu ile ovarak cildinin daha taze, yumuşak ve canlı gözükmesini sağlardı.

Gül suyu toniği
Cildi nemlendiren ve besleyen gül suyu Kleopatra’nın favori bakım ürünlerinden! İster yüzünüze spreyle püskürtün ister pamukla uygulayın: gül suyu yüzünüzün tazeliğini korumanıza yardımcı olacaktır.

Üzümlü cilt maskesi
Fazla bronzlaşmış ciltler için uygun olan bir maskeyle travesti Kleopatra’nın cildi her daim parlak görünürdü. Maskeyi hazırlamak için bir avuç yeşil üzümü iyice ezin ve üzerine iki kaşık bal ekleyin. Önceden sabunlayıp temizlediğiniz yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar beklettikten sonra güzelce durulayın.

Elma sirkesi
Milattan önce 60 yılı civarında, Kleopatra elma sirkesinin faydalarından haberdardı. Bugün kan dolaşımını artırdığını ve cildin pH dengesini sağlamaya yardımcı olduğunu bildiğimiz elma sirkesi, o yıllarda da yüz temizlerken kullanılırdı.

Kleopatra’nın yüz temizleme suyunu hazırlamak için büyükçe bir kabı ılık suyla doldurun ve içine 1/4 bardak elma sirkesi ekleyin. Leğenin üzerine eğilin ve bu suyla yüzünüzü birkaç defa duruladıktan sonra kendiliğinden kurumasını bekleyin. Yüzünüzü önceden yıkarsanız gözenekleriniz daha açık olacağı için sirke banyosu daha faydalı olacaktır.

Travesti Yüz Yogası

Yaşlanmanın durdurulması mümkün değil tabii ki ama bu süre boyunca dinç ve diri bir cilde sahip olmak mümkündür. Yüzünüze parmaklarınızla uygulayacağınız baskı sonucu hem kan akışını hızlandırmış hem de masaj yaptığınız bölgenin sıkılaşmasını sağlamış olursunuz. Uygulama süresi boyunca ciltteki kırışıklıkların azalma süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu süre metabolizmanın çalışma hızıyla alakalıdır.

Hareketler ayna karşısında yapılmalı
Hareketler mutlaka ayna karşısında yapılmalıdır. Yüz yogasına öncelikle alın bölgesi ile başlanır. Bunun sebebi sinir sisteminin bu bölgede yoğunlaşmış olarak bulunmasından kaynaklanır.

Alın: İki elinizin orta parmağı ile alnınızın ortasına aşağıdan yukarıya doğru çok bastırmadan masaj uygulayın. Hareketin birkaç kez tekrarlanması yeterlidir.

Göz çevresi: Göz etrafında yer alan kaslar zayıf yapıda olduğundan bu bölgedeki kırışıklıkları onarmak daha zordur. Ankara travestileri hareketleri en az 6 ay süresince uyguladığınızda bu bölgeyi de onarmak mümkün olmaktadır. Göz çevresinde kaz ayağı olarak tabir edilen kırışıklıkları azaltmak için en etkin yöntem baş ve işaret parmakları ile gözleri açarak başınız dik bir şekilde karşıya bakmaktır. Bu yöntemi uygularken parmaklarınız ile bölgeye hafif basınç uygulamayı da ihmal etmemeniz gerekir.

Kaş: Kaş bölgesine geldiğimiz zaman özellikle düşük kaşlar için sağ ve sol eller ile kaşlar kapatılır ve sıkıca bastırılarak yukarı doğru kaldırılır. Daha sonra kaşlar çatık bir vaziyette bir süre beklenir.

Yanak bölgesi: Bu bölgedeki kasları harekete geçirmek için ise uygulanan yöntem balon şişirmedir. Balonu 3-4 defa şişirmek suretiyle yanak kasları da güçlendirilmiş olur.

Dudak: Dudak kenarlarında oluşan kırışıklıklar için ağzınızda bir kurşun kalemi çevirmeye çalışmak yeterlidir. Bu yöntem ile aynı zamanda alt yanakları ve gıdı bölgesini de onarmış olursunuz.

Hareketleri simetrik bir şekilde uygulamak çok önemli
Bu hareketleri uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli şey işlemleri simetrik bir şekilde uygulamaktır. Bu şekilde yapılmadığı takdirde yüzünüzün bir tarafı sarkarken diğer tarafı toparlanmış olur ve asimetrik bir görüntü meydana gelir. Ankara travesti masaj sırasında uygulamış olduğunuz basınç çok şiddetli olmamalı ve her bölgede eşit basınç uygulanmalıdır. Bu hareketleri günde 3-4 defa uyguladığınızda birkaç ay içerisinde değişim fark edilecektir.

Travesti Cilt Yenileme Önerileri

Her travesti  güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister ve bunun için birbirinden farklı yöntemler dener. Fakat bakımlı ve güzel olmak için ille de pahalı ürünler gerekmiyor.

Liv Hospital Ulus Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Günay güzel bir cildin pratik yollarını anlatı.

– Yağlı ciltler sık sık temizlenmeli: Yağlanma akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazır. Bu nedenle yağlı cilt sık yıkanmalı. Sabun şart değil fakat kullanılacaksa antiseptik ve doğal olanlar tercih edilmelidir.

– Beslenme şekli önemli: Sebze, meyve gibi vitaminden zengin yiyecek tüketilmeli. Yeterli bulamıyorsak, dışarıdan vitamin takviyesi olabilir. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.

– Sigaradan uzak durun: Çay, kahve az tüketilmelidir. Sigaradan da kesinlikle uzak durulmalıdır.

– Spor ve egzersiz çok önemli: Ancak cilt sağlığı için sporun ve egzersizin kapalı spor salonları yerine açık havada yapılmalıdır.

– Bol su için: Bol su içmenin, cildi içeriden nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde 2 litre su içilmesinde fayda var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay, kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir, olan suyun da kaybına neden olurlar.

– Nemlendirici krem kullanın: Özellikle kuruyan, pullanan ve yaşlanan cildi bu etkilerden korur. Özellikle göz altlarına ve tüm cilde uygulanabilen türleri var. Doğal nemlendirici içerenler (özellikle zeytinyağı) kullanılmalıdır.

– Koruyucular yaz-kış kullanılmalı: Lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucuları sadece yaz aylarında değil kışın da kullanılmalı. Bunları seçerken kimyasal filtrelere ilave olarak fiziksel filtre de olmasına dikkat edilmelidir.