Rio LGBTT Yürüyüşü

29 Mayıs günü, Sao Paulo, Brezilya en büyük 20. LGBTT Onur Parade oldu. Bu yıl, etkinliğin teması “zaten Cinsiyet Kimliği Yasası – birlikte transfobiye karşı herkes” trans insanların tüm haklarını güvence altına almayı amaçladığını ve bu dondurulur John W. Nery tasarı üzerinde duruluyor Temsilciler Meclisi.

Birçok insan sadece de geçerlidir eğlence için duracak olsa da, bize, travesti ve transseksüeller için bizim için daha fazla hak çağrısında transfobi sonu çağırır ve bir hareket olduğuna dikkat etmek önemlidir aşırı aciliyet taşımaktadır .

ankara travestileri

Hareketi başarıyla Gay içeren tüm kısaltmaların ise, T harfi görünmez ve en çok istismar edilen olduğunu. Bazı T harfli bir kısaltmadır Şeffaf olduğunu, bazı haklı olarak, söylüyorlar. biz halkın büyük çoğunluğu tarafından kabul edilir ve hatta kesinlikle herhangi bir hak gerekmez şeffaf varlıklar gibi birçok eşcinseller tarafından nasıl İçin.

Sürekli göz ardı ediliyor Ayrıca, ben parçası olduğum bu nüfus verileri, endişe verici bulunmaktadır. Sonuçta kim travesti için istihdam çünkü travestilerin yaklaşık% 90, fuhuş vardır? Biz kimliğimizi saygı, ve hatta sosyal adı sürekli ve zorlu bir mücadele haline gelmiştir kullanmak var.

Biz sık sık bizim insanlık görmüyorum cisgêneras insanlar tarafından sadece fetişler olarak kabul edilir. Brezilya dünyanın travesti ve transseksüellere öldürür ülkedir. Bizim yaşam süresi 35 yaşındadır. Çoğumuz şiddetle ölmektedir. Son derece şiddetli. Diğer bir deyişle, transfobi sonunda sormak bizim için hayati aciliyeti olduğunu.

travesti

Sosyal hakların ilerlemesini ve PL John W. Nery Kanunu onayını embarreiram muhafazakarlar ve köktendinciler protesto, kapris değildir. Bu bir zorunluluktur.

Gay Parade sırasında “çarmıha gerilmiş” edildikten sonra bir yıl travesti Viviany Beleboni yine doğrudan veya dolaylı olarak, özellikle trans önyargı ve LGBT bireylerin uğradığı şiddeti, sürdürmek için yardımcı dinsel köktenciliği, eleştirme, bir kez daha sembolik bir form paraded ve ankara travestileri. “Onlar utanç verici, değil bize,” Viviany dini yayılan önyargıları söyledi.

İnanç güç oyunu ve mevcut önyargıları bakım ve yenilerini oluşturmak olarak kullanılan bu olumsuz senaryo, ortasında; siyasi alanda alınır giderek önem küçük adımlar olduğunu. onlar bizim vatandaşların siyasi oyunların insafına olamayacağını göstermektedir çünkü Transcidadania ve artık çünkü seçim hesaplama LGBT halkı orada destek vereceğini yaptığı son açıklamada da São Paulo Belediye Başkanı Fernando Haddad girişimleri, çok önemlidir.

2016 Brezilya’da tüm görevleri var, ama haklara sahip nüfusun büyük bir kısmı hala var. Ve bu, sadece bizim için trans ve travesti uygun, ancak kadın ve siyah nüfusun cisgêneras ayrıca temel haklar önemli bir sınırlama muzdarip değil. Bizim toplum ataerkil, cisgênera, hetera ve beyazdır. Ne bu kurallardan herhangi eludes her zaman görünmezlik ve tehlike arasında ince bir çizgidir.

Biz şeyler sadece “olmak” gibi basit için mücadele etmek zorunda yorgun. Ama mücadele sadece biz biliyoruz, başlıyor. Kadınlar trans, travestiler, trans erkekler, ikili olmayan insanlar, biz karışıklık değiliz.