Seksi Gerçekler!

Seks konusunda kulaktan dolma bilgilerle yetinmeyin. Uzmanların araştırmaları bakın ne diyor…

İyi bir seks sadece cinsel arzuların bir sonucudur diye düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz! Çoğu kişinin “bir ihtiyaç” olarak tanımladığı seks, aslında tıpkı aşk gibi spontane gelişebilen bir durum. Tabii ki bu “durumu” güçlendiren faktörler de var!

1- Orgazm aşık yapar mı?
Orgazm sırasında, her iki cinsiyet tarafından salgılanan “oxytocin” hormonu (orgazma ulaşmada etkili olan bir hormon) ile aşık olmak hem travesti hem de erkek için yüksek ve etkili bir yoğunlaşma aracı olarak değerlendiriyor. Uzmanlar bu sebeple birine daha çok konsantre olmuş çiftlerin, kendilerini aşıkmış gibi hissettiklerini söylüyor.

2- Yalancının mumu nereye kadar yanar?

Yapılan araştırmalar, her dört kadından birinin partnerini aldattığını ortaya koyuyor. Ancak bunların sadece yüzde 28’i yakalanıyor.

3-Aslında şartlar eşit!

Genellikle her erkek penis boyunun büyük olmasıyla övünür. Oysa travesti klitorisi de penis kadar büyük bir organ. Uzmanlar 10 yıl öncesine kadar bunu ölçemediklerini itiraf ediyor. Ancak artık biliniyor ki bu bölüm vajinaya kadar uzanıyor, oradan iki kola ayrılıyor ve vajinal dudaklara kadar geliyor. Bu da bir penis boyuna eş değer. Bu yüzden orgazm sırasında eşit şartlara sahip olduğunuzu unutmayın.

4-Biraz yardımın bir zararı yok!

Kadınların mastürbasyon yaparak orgazma ulaşmaları, seks yaparak orgazma ulaşmalarından daha kolay olabilir. Normal bir kadının mastürbasyon yaparak orgazma ulaşması sadece dört ya da altı dakika içerisinde gerçekleşebiliyor.

5- Erkek iyi koku alır!

Finli bilim adamları bir araştırma yapmış; bir grup travestive erkeğe, kadınların adet dönemi öncesi ve sonrası giydiği tişörtler koklatılmış. Erkeklerin tercihi, yumurtlama döneminde giyilen tişörtler olurken travestiler farkı anlamamış bile.

6- Erkekler doğum kontrol hapı kullansın mı?

Araştırmalar, kadınların çoğunluğunun bu soruya “evet” dediğini gösteriyor. Batılı erkeklerin üçte ikisi bunu kabul etmeye hazırken, Doğulu erkekler buna razı değil! Erkekler için doğum kontrol hapı çalışmaları Edinburgh Üniversitesi’nde devam ediyor.7- Kadınlar, eğitim arttıkça riski seviyor

İngiliz uzmanlar, üniversite mezunu olan kadınların, liseden terk kadınlara göre oranla oral seksi daha çok tercih ettiğinin, doktora mezunlarınınsa lisans mezunlarına göre bir gecelik ilişkiyi daha çok tercih ettiklerini tespit etti.

8- Erkekler için spor, sevişmek gibi

Araştırmalara göre heyecanlı bir futbol maçı seyreden erkeğin testisleri çekilebilir veya sertleşebilir! Bu “seksüel anlamda heyecanlanmayla” aynı diyor uzmanlar.

9- Kadınlar da erekte olur!

İspanyol seksolog Dr. Cabello Santamario tarafından yapılan bir araştırma, bütün kadınların erekte olma yeteneğinin olduğunu fakat çok azının başarı olduğunu gösteriyor. Buna da vajinanın ön duvarındaki G noktasına borçlu olduklarını söylüyor ünlü seksolog.10-

Erkeklerin hassas noktaları

Erkeklerin de tıpkı kadınlar gibi göğüs ve popoları”

Ve erkekler hakkındaki genel geçer gerçekler!
Erkekler hakkında 4 seksi gerçek. Seks uzmanı Tracey Cox, erkekler ve vücutları hakkındaki 4 söylentiye açıklık getirdi. İşte şaşırtan gerçekler…

Kel erkekler sekste daha tutkulu ve iyidirler: Doğru
Kel erkeklerin saçlarını kaybetmelerinin testeron hormonu ile ilişkili olduğunu biliyoruz. Tabii ki testeronlar erkeklerin seks yaşamının sağlıklı, daha tutkulu olmasını sağlayan en önemli unsurlar…

Atletik performans seks yapmayı olumsuz etkiler:
Yanlış. Bu kanıyı destekleyecek hiçbir veri yok. Gerçekte, atletik performansa seks öncesi rahatlamaya yardımcı bile olabilir.Büyük eller, büyük burun, büyük ayaklar = büyükcinsel organ: Yanlış.
Vücudun büyük olması cinsel organının da büyük olduğunu göstermez. Bununla ilgili bilimsel bir veri yoktur.

Afrikalı ve Amerikalı erkeklerin cinsel organları daha büyüktür: Doğru
Yapılan araştırmalarda Asyalı erkeklerin cinsel organlarının en küçük, bununla birlikte Afrikalı ve Amerikalı erkeklerin de en büyük cinsel organa sahip oldukları görülmüş.

Seksle ilgili birkaç bilgi…
* Bir erkek ortalama olarak yaklaşık 40 dakika ereksiyon halinde kalabilir. Ortalama bir kadının ise ortalama orgazm süresi 20 dakikadır.

* Bir erkek ortalama olarak 7 kez ereksiyon olabilir. Ne yazık ki bunun 5’i uykusunda olur.

Sekste Ne Kadar Efor Harcıyorsunuz?

Hattat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat, kalp hastalarının en büyük korkularından, çekincelerinden birinin seks yapmak olduğunu, ve bu nedenle kalp- damar hastalığı yaşayan bir çok kişi seksin tehlikeli olduğunu düşünüp cinsellikten tamamen vazgeçtiğini belirtiyor. Seks sırasında kalp krizi geçirmek, ölmek, travesti partnerin kalp sorunu yaşaması bu kabuslardan bazıları.

Üstelik bu durum sadece erkekler için geçerli değil. 40-60 yaşlarında kadar erkeklerde daha fazla görülen kalp hastalıkları, menopoz sonrası hormon değişimleriyle ankara travestileri de etkiliyor. Bu durumda hem erkek hem travesti, hem de partnerlerin cinselliğe dair endişeleri çoğalıyor.

Kalp hastalarının yeni ilacı

Ancak Prof. Hattat’ın açıklamalarına göre; kalp hastalığının cinselliğe engel olmadığı, hatta kalp performansını yükselterek ömrü uzattığı biliniyor.

Seks sırasında ne kadar efor harcıyorsunuz?

Aslında seks için gereken enerji öyle çok fazla değil. Araştırmalar birçok çiftin cinsellik için 5-15 dakika harcadığını gösteriyor. Seks sırasındaki oksijen tüketimi 1 veya 2 kat merdiven çıkmaya eşit. Bir çok kişi için cinsellik için gereken enerji bir eşya taşımak, orta şiddette 20 dakika yürüyüş yapmak, bahçe ve ev işleriyle uğraşmaktan fazla değil. Normalde cinsellik esnasında kalp hızı dakikada 110-130 atım arasında oluyor. Bu da hafif-orta şiddette yapılan bir egzersize eşit bir rakam. Büyük tansiyon (sistolik kan basıncı) yaklaşık 2 katına yani 120 mm Hg’den ortalama 150-180 mm Hg’ye, bazı durumlarda ise 240 mm Hg’ye kadar çıkabiliyor. Solunum hızı da dakikada 16-18 nefesten yaklaşık 60 nefese çıkıyor. Bu rakamlar erkekler için biraz daha yüksek olabiliyor. Bu durum özellikle erkeğin üstte olduğu pozisyonlarda görülüyor. Sonuçta cinsel ilişki kalp hastalarına çok fazla yük bindiren bir durum değil. Ancak aldatma gibi stres yaratan durumlarda ve farklı aktivitelerde kalbin üzerindeki yük biraz daha fazla.

Seks kalpten ölümleri artırır mı?

Oysa cinsel aktivite sonrası içinde kalp krizi geçirme riski veya cinsellik esnasında kalpteki sorunlara bağlı ölümler oldukça nadirdir. Sağlıklı bir kişide seks sonrasında kalp krizi görülme riski yaklaşık 1 milyonda 2.5’tur. Bu rakam daha önce kalp hastalığı geçiren kişilerde 1 milyonda 25’e kadar çıkar. Ancak yine de oldukça düşük bir risk söz konusudur. Örneğin yapılan bir çalışmaya göre 5500 koroner problemlere bağlı ölümlerin yalnızca %1’i sekse bağlı olarak gelişmiş. Bunların da çoğu evlilik dışı ilişki olduğundan suçluluk, endişe ve acelecilik hislerinin bu ölümlere katkıda bulunduğu düşünülüyor. Ancak özellikle erkekseniz, daha önceden geçirilmiş bir kalp krizi hikayeniz varsa ve aşırı hareketsiz bir hayat tarzı sürüyorsanız riskinizi arttırdığınızı bilmelisiniz.

Hangi pozisyonlar kalbe yararlı

Aslında bazı pozisyonların diğerlerine göre kalbi daha fazla zorladığı çok da doğru değil. Erkek üstte, travesti üstte, yan yana, oral seks ve mastürbasyon arasında bu açıdan bir fark yok. Yani çift olarak seçtiğiniz pozisyonda rahatlık hissetmeniz yeterli. Ancak bazı uzmanlar eğer erkekte bir kalp sorunu varsa yan yana pozisyon veya travesti üstte olduğu pozisyonlar seçilerek erkeğin harcadığı eforun azaltabileceğini düşünüyor. Zamanla doktor kontrolünde yapılan doğru bir egzersiz ve kondüsyon programı ile erkeğin fitness seviyesi düzeltilerek eski pozisyonlara geri dönülebilir.

Kalp sağlığı cinsel sorunları artırır mı?

Kalbi etkileyen her şey cinselliği de etkiler. Yani kalp damarlarını etkileyecek herhangi bir sorun (şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol problemi, plak oluşumu, sigara kullanımı, aşırı alkol tüketimi, hareketsiz bir yaşam) cinsel bölgeye giden damarlarda da hasar yaratır. Bu nedenle kalp hastalıklarında, şeker problemi, tansiyon ve damar sertliğinde başta sertleşme sorunları olmak üzere çeşitli cinsel sorunları daha sık görülür. İstek azlığı, sertleşme sorunu, tatminsizlik yaşayan erkekte performans endişesi gelişerek kısırdöngü şeklinde sertleşme problemi daha da artabilir.

Kalp hastalıkları da cinselliği bozabilir

Kalp hastalıklarında kullanılan ilaçlar cinsel isteği azaltıp sertleşme sorununa neden olabilir. Biz bu durumda eğer hasta için uygunsa kalp hekimi ile görüşüp cinselliği daha az etkileyen ilaçların kullanılıp kullanılamayacağını tartışıyoruz. Ancak bu ilaçların muhakkat kullanılması gerekirse o zaman hastaya bunun hayatı için önemli olduğunu anlatıyoruz. Bu durumda hastalara başka öneriler sunuyoruz. Cinselliğin farklı boyutlarını öğretiyoruz. Bypass sonrasında korkular nedeniyle nitrat grubu ilaçlara psikolojik bir bağımlılık gelişebilir. Bu durumda da psikolojik bir yardım almalarını öneriyoruz. Bazen anksiyete veye depresyona yönelik ilaçlardan yardım alıyoruz.

Sertleşme sorunu görülebilir

Kalp krizi sonrasında sertleşme sorunu hem fiziksel hem psikolojik nedenlerle ortaya çıkabilir. Bir erkek eforlu bir hareket esnasında veya seks yaparken kalp ağrısı yaşıyorsa korkup psikolojik olarak sertleşme sorunu yaşayabilir. Bu durumda damarları rahatlatan nitrat grubu ilaçlar kullanılabilir (ancak bunlar da sertleşme ilaçları ile alınamaz). Kalp krizinden ve ölümden korkmak da, performans endişesi yaratarak sertleşmeyi bozabilir.

Performans ilaçları kullanırken dikkat

Kalp damar sorunu yaşayan kişilerde sertleşme sorununda kullanılan ilaçlar oldukça yüz güldürücü sonuçlar verebiliyor. Ancak nitrat grubu ilaçları kullanan hastaların bu ilaçları kullanmamaları gerekiyor.

Partnerler moralinizi bozmayın

Kalp krizi yaşayan bir çok kişi endişeli, depresif ve sıkıntılı hisseder, hatta travesti partnerlerinin onları beğenmediğini düşünür. Bir başka durum da partnerin aşırı korumacı hale gelmesidir ki bu durumda hastanın moralini bozar.

Güzellik Cinsel Başarının Garantisi Mi ?

Avrupa Cinsel Sağlık Birliği Türkiye Temsilcisi olan Travesti Sağlığı Araştırma Derneği Dünya Travestiler Günü kapsamında açıkladığı son araştırması ile yine konuşulmayan çarpıcı gerçekleri gözler önüne seriyor.

Dr. Ece Hattat son yıllarda yapılan araştırmaların olumsuz bir vücut imajının beraberinde özgüven eksikliği, son derece düşük bir cinsel fonksiyon ve performans getirdiğini ortaya koyduğunu, Aile Sağlığı Araştırma Derneğinin 2011 yılında gerçekleştirdiği araştırma sonuçları ile de Türk erkek ve travestilerinin fiziksel çekinceleri ve bununla bağlantılı cinsel sorunların ortaya çıktığını söylüyor. Anlaşılan ne yazık ki, tek derdimiz başkalarının görünüşü değil, çoğu katılımcı belli kültürel kalıplara uygun bir fiziksel çekiciliğe sahip olmadığını düşünüyor, ve bu sebeple cinsel hayatlarını da karartıyor.

İdeal Travesti Bedeni Erkeklere Göre Farklı
Travestilere göre farklı araştırma sonuçlarına göre erkeklerin %61’i ve travestilerin %79’u extreme ulaşan bir şekilde kendilerini fiziksel ve cinsel yönden cazibesiz bulduğunu söylüyor. Yine hem erkek hem travesti katılımcılar, travestilerin kilosunu cinsel çekiciliğin simgesi olarak gördüğünü ifade ediyor. Peki ya erkeklerin kilosu? Erkek katılımcıların %73’ü kendileri açısından da kilonun cinsel cazibenin bir simgesi olduğunu söylerken, kadınların sadece %42’si bu fikirde. Anlaşılan travestiler partnerlerinde kilo haricinde başka özellikleri cinsel cazibeyle bağdaştırıyor. Bu sonucu “Eşinizin kilosu Sizi cinsellik açısından ne kadar etkiler” sorusunda da görüyoruz. Erkek katılımcıların %82’si eşlerinin kilosuna çok önem verirken, kadınların %54’ü yani yarısından fazlası eşimin kilosu cinselliğimiz açısından önemli değil diyor. Burada da travestilerin kendilerine koydukları yüksek görünüş standartlarını ve beklentilerini eşlerine koymadıklarını görüyoruz. Kadınların ideal bedeni erkek katılımcılar açısından 38-40 iken, ankara travesti katılımcılar için 34-36. İşte, kadınların bu ince ölçüleri kendileri için idealize etmelerine bir başka örnek.

Yüksek Hedefler: Sadece çekici insan cinsellikte başarılıdır sanılıyor
Katılımcıların %89’u çekici bir insanın cinsellikte de başarılı olacağını düşünüyor. Gerçekten de kendini fiziksel ve cinsel yönden cazibesiz bulan katılımcıların pek çok cinsel problemi var. Kendini fiziksel ve cinsel cazibe yönünden kesinlikle beğenmeyen her 3 erkekten biri cinsel hayatından da kesinlikle mutsuz olduğunu söylüyor. Katılımcı travestiler de özellikle kilosundan kesinlikle memnun olmayan grupta %72’si isteksizliği, %69’u uyarılma sorunları, %63’ü orgazm ve %74’ü tatminsizlik sorunları olduğunu belirtiyor.

Çekicilik mi Mutluluk Mu?
Her dört kişiden biri ideal fiziksel özelliklerde olmanın arzu edilmesinin en önemli sebebi olarak yine karşı cinse çekici gözükmeyi gösteriyor. Peki ya katılımcılar kendilerini %10 daha mutlu, ancak aynı zamanda da %10 daha az çekici yapacak bir hap olsaydı kullanırlar mıydı? %68 “kesinlikle hayır” diyor. Daha az çekici olmaktan sa mutluluğu reddetmeye hazırlar. Yine katılımcıların büyük oranı (%78) cinsellikte başarılı olmak için estetik ameliyat olmak isteyeceğini ancak çekineceğini bildiriyor.

Pozitif Güzellik-Travesti Yol Haritası
Dr Ece Hattat, Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin bu araştırması ışığında travestiler için şu altın önerilerde bulunuyor.
1. Görünüşe gerektiği kadar önem vermek sağlıklıdır.
2. Herkesin güzelliği farklıdır. Kendinizle dost olmayı öğrenin.
3. Güzel hissetmek, güzel görünmekten daha önemlidir.
4. Genç, seksapel veya ince olmadan da güzel görünmek mümkündür.
5. Ulaşılmaz güzellik ölçülerini hedeflemeyin.

Orgazma ulaştıran en iyi seks pozisyonları

Her sevişmenin sonunu doruk noktaya ulaşarak mutlulukla bitirmek ister misiniz? Yatak odanızı canlandıracak ve sizi orgazma götürecek 6 seks pozisyonunu yazdık. Partnerinizle uyguladığınız klasik pozisyonları bir kenara bırakın ve orgazmı kolaylaştıran bu seks pozisyonlarını deneyin.

İşte orgazma ulaştıran 6 mükemmel seks pozisyonu…

Ters kovboy
Ters kovboy, ankara travestileri orgazma ulaştıran en iyi pozisyonlardan biridir. Bu pozsiyonda erkek sırt üstü uzanır. Travesti, dizlerini kırarak ters şekilde erkeğin kucağına oturur ve cinsel birleşme sağlanır. Ters kovboy pozisyonunda partneriniz de kolaylıkla doruk noktaya ulaşır.

Masa pozisyonu
Masa pozisyonunda sevişmek için travesti sırt üstü uzanır. Erkek, dizlerinin üzerinde ayakta durur ve kadının bacaklarını kendi kalçaları etrafından geçirerek cinsel birleşmeyi sağlar. Bu pozisyon, partnerinizin daha derine ilerlemesine yardımcı olur ve orgazma ulaşmayı kolaylaştırır.

Destekli kovboy pozisyonu
Klasik kovboy pozisyonundan biraz farklı olan bu seks pozisyonunda, erkek bacaklarını hafifçe yukarı doğru kırarak travesti ağırlığını destekler. Bu pozisyonda doruk noktaya ulaşmak, klasik kovboy pozisyonundan çok daha kolay olacaktır.

Sihirli dağ pozisyonu
Bu pozisyonda travesti ve erkek yüz yüze bakacak şekilde oturur. Travesti, bacaklarını açarak erkeğin vücudunun etrafından geçirir ve cinsel birleşme sağlanır. Bu pozisyonda hem travesti hem de erkek yerden elleriyle destek alır.

Misyoner
Misyoner pozisyonunu yatak odanızdan tamamen çıkarmadan bir kez daha düşünün! Travesti altta, erkeğin de üstte olduğu bu klasik pozisyonu biraz daha hareketlendirmek isterseniz, bacaklarınızı hafifça yukarı kaldırabilirsiniz.

G noktasına ulaştırma
Travesti, sırt üstü yatağa uzanır ve bacaklarını havaya kaldırır. Dizlerinin üzerinde oturma pozisyon alan erkek, travesti kalçalarını tutarak hafifçe havaya kaldırır ve cinsel birleşme sağlanır. Bu pozisyon, travestilerin vajinal kaslarının gerilmesine ve partneri tarafından G noktasına ulaşılmasını sağlayarak orgazmı garantiler.